Vánoční zpívání v parku se nekoná

Vážení návštěvníci

Tak jako každý rok jsme se sešli s dobrou náladou v krásném parku, s přáteli a známými i neznámými jsme si zazpívali krásné písně a prohodili pár příjemných slov. Tak tentokrát se bohužel nesejdeme. Bohužel aktuální bezpečnostní situace a nařízení vlády nám nedovolují tuto akci plánovat.

Pevně doufáme že se situace uklidní a budeme se opět moci scházet.

Výlet a brigáda v Železných horách

Letos pravda později, z důvodu pracovní vytíženosti Michala, bude již za 14 dní o víkendu, ale třeba ještě nemáte program a nebo je možno přijet i jen na část, dle vašeho času, jak budete moct.
Veřejná doprava zde je, případně je možné parkovat autem.
A to jak kolem Hrad Lichnice, kde jsme byli již na jaře s paní Ivou Matykovou s některými Brontosaury a Skauty, viz některé fotky na webu, tak v Pařížově, kde je lepší cesta.
Zde je již krásně slunečno a světlo, a to jak na zahradě, tak v okolí základny.
Tu právě řešíme i postavení – obnovení plotu, jelikož zde máme vysázené nové ovocné dřeviny, ale po pádu dubu z městských lesů Ronov nad Doubravou, byla jeho část zničena a chodí sem vysoká.
Máme i vyklizenou nářaďovnu, což je také vynikající, díky pomoci Radka a spol. co zde byli, když jsme byli na Veverkovce. Na zahradě nové tůně a další novinky. Můžeme také využívat krom pánví a velkých hrnců, elektrické trouby s plotýnkama, i mixér, vylepšujeme i toto.
Hlásit je možno např. přes formulář a nebo fb. událost, kdo je tu z KONEP, tak mně na email nebo do chatu: facebook.com/zelenydum
https://brontosaurus.cz/akce/11344/
https://www.facebook.com/events/639988847655706/?notif_id=1685711185851353&notif_t=plan_admin_added&ref=notif

výsadba stromů v Pardubicích

V neděli 20.11.2022, již příští prodloužený víkend, nás čeká také výsadba stromů v Pardubicích
kolem Jasanu – stromu hrdiny na Podkově u Uni Hobby na KPT. Bartoše vedoucí od nádru do Polabin a na Trojici nedaleko – území od Labe k železnici nedaleko Lidlu.
Koná se ve spolupráci se Sázíme stromy a Nadací partnerství a dalšími spolky.
Děkujeme za sdílení a šíření. 

Vánoční zpívání v chrudimském parku Střelnice

2.12.2022 uskuteční tradiční Vánoční zpívání v chrudimském parku Střelnice, spojené s oslavou Zeleného domu Chrudim 10 let a ZO ČSOP Klubu ochránců SPR Habrov 30 let. Loni to bylo odloženo… . Možná i s p. Cibulkou *1933, pokud u to zdraví dovolí a rodina.
Je možné dát do kalendářů. Budeme se na Vás moc těšit.

Duben 2021 – Výzva: Ukliďme si před vlastním domem/bytem

VÝZVA NA DUBEN: UKLIĎME SI PŘED VLASTNÍM DOMEM nebo bytem. Zachyťte moment před úklidem a po úklidu. Můžete namalovat například co Vás zrovna napadne a nebo také napsat, co se Vám a nebo kolem Vás v souvislosti s touto výzvou přihodilo či odehrálo. Výzvu můžete posílat vždy do 22. dne dalšího měsíce, (za leden až březen do 22.dubna, za duben do 22.května), na email: [email protected] nebo ji VLOŽIT třeba pod tuto Výzvu do KOMENTÁŘŮ https://www.facebook.com/zelenydumchrudim či zaslat poštou na adresu: Zelený dům Chrudim, Víta Nejedlého 584, Chrudim

Veselé Vánoce

Všichni ze Zeleného domu Vám přejeme krásné a pohodové prožití vánočních svátků tak jak si přejete a šťastný nový rok 2021

Pevně doufáme že se aktuální situace zlepší a všichni se budeme moci plně věnovat všem našim činnostem které nás baví a naplňují.

Toulky naší krajinou a životní styl

Beseda o přírodě s Tiborem Schwarzem, spojená s promítáním, možnou diskuzí a pozvánkami kam na výlet.
Úterý 20. října od 16 hodin Farnost Chrudim, Školní náměstí 56.